top of page

YAZ KAMPLARI 

6 - 18 yaş arası çocuklar ve gençler için yaz aylarında düzenlenen özel içerikli programlardır. Bu programlar Genel İngilizce programlarının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri de içinde barındırır.

Kamplarda dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler Genel İngilizce kampları için dil seviyelerine ve yaşlarına göre sınıflandırılırlar. Günlük konuşma yazma, dinleme, okuma, yeni kelime öğrenimi gibi dersler verilmektedir. Program kapsamında öğrenciler ders dışında sportif faaliyetlere, kültürel etkinliklere, çevre gezilerine ve farklı sosyal aktivitelere katılırlar. Genel İngilizce Kamplarında haftalık 20 ders İngilizce programı sunulmaktadır fakat daha yoğun İngilizce programı sunan kamplarda bulunmaktadır. 

Özel Amaçlı Yaz Kampları Genel İngilizce kursları ile birlikte belli alanda özel eğitim almak isteyen öğrenciler için sunulan kamp programlarıdır. Bu kamplarda , Akademik İngilizce, Profesyonel Spor Kampları (Futbol, Yüzme,Tenis, At Binme vb.) , Güzel Sanatlar, Robotik vb. alanlarda eğitim alınabilir.

Bu programlar yaz aylarında yatılı okul kompleksleri veya üniversite kampüslerinde düzenlenmektedir ve öğrencilerin yanlarında yetişkin olmadan bu alanları terk etmeleri mümkün değildir. Bazı programlarda aile yanı konaklama seçenekleri de sunulmaktadır.  3 öğün yemek ve ara öğünler konaklamaya dahildir. 

Dileyen ebeveynler için çocukları ile birlikte katılabilecekleri Aile Yaz Kampı Programları da mevcuttur.

Yaz kampları İngiltere, İrlanda, Malta, ABD, Kanada, Almanya, İspanya, Fransa ve  İtalya'da mevcuttur. 

Genel İngilizce
Yaz Kampları 

Genel İngilizce Yaz Kampları haftalık 15 saat İngilizce dersleriyle birlikte sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri içinde barındırır. Öğrencilere ayrıca haftanın belli günlerinde gittikleri ülkenin kültürünü yakından tanımaları için çevre gezileri düzenlenmektedir. 

Yoğun İngilizce kamplarında öğrencilere haftalık 20 saat İngilizce dersi sunulmaktadır. Yoğun İngilizce kampları öğrencilerin İngilizceye daha fazla kanalize olmasını ve kısa sürede daha fazla dil yetisi kazandırır. 

Bazı özel okullar 14 yaş üstü öğrenciler için Akademik İngilizce kursları da sunmaktadır. Akademik İngilizce kursları IELTS, TOFEL gibi sınavlara hazırlığı kapsar. Bu programlara katılım için orta seviyede İngilizce yeterlilik istenmektedir. 

Yoğun İngilizce 
Yaz Kampları 

Özel Amaçlı
Yaz Kampları 

Özel amaçlı Yaz kampları öğrencilerin belli bir spor, sanat veya kültürel alana odaklanarak İngilizcelerini geliştirmelerini sağlar. Öğrenciler Genel İngilizce eğitimlerinin yanı sıra profesyonel antrenörlerden futbol, tenis vb. alanlarda ders alabilir, dans, müzik veya resim ile ilgili özel alan kurslarına katılabilirler. 

Spor: Futbol, tenis, basketbol, yüzme, at binme vb. 

Sanat: Dans, drama, müzik, fotoğrafçılık, moda dizayn, animasyon vb. 

Diğer: Kodlama, STEAM

Aile Programları yaz tatilinde çocuğunuz ve siz İngilizce öğrenirken aynı zamanda unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanız için organize edilmiş programlardır. Programlar kapsamında öğrencilere 15 saat Genel İngilizce eğitimi verilmekte, ders dışı faaliyetlere, çevre gezilerine ebeveynleri ile birlikte katılabilmektedirler.

 

Dileyen ebeveynler yetişkinler için sunulan İngilizce kurslarına da katılabilirler. Konaklama ailece kalınabilecek şekilde ayarlanmakta olup aileler çocukları birlikte harici vakit de geçirebilmektedirler. 

Aile Yaz Kampları 

bottom of page